Videorozhovory s předními onkology k tématu pohybové aktivity

Profesorka Tesařová s profesorem Vokurkou a fyzioterapeutka Petra Holubová k pohybovým aktivitám onkologických pacientů.

Profesorka Tesařová z Onkologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze se ve své praxi věnuje především pacientkám s rakovinou prsu. V našem video rozhovoru si můžete poslechnout její doporučení k pohybové aktivitě, která přispívá ke kvalitě života pacientů, působí na jejich kondici, ale i psychiku.

Ve video rozhovoru s profesorem Vokurkou z Onkologické a radioterapeutické kliniky FN Plzeň jsme se dozvěděli, že jakákoliv aktivita u onkologických pacientů je prospěšná a nemusí se jednat zrovna o vrcholovou aktivitu. Mohou to být třeba procházky na čerstvém vzduchu. Doporučením je i pohybová aktivita v rámci programu OnkoFit.

Fyzioterapeutka Petra Holubová z Mammacentra na Zahradním městě v Praze se specializuje na onkologické pacienty, převážně po karcinomu prsu. Pacientkám pomáhá s péčí o jizvy, zvětšením rozsahu pohybu po operaci, přípravou na radioterapii, prevencí vzniku lymfatických otoků a celkovým zlepšením fyzické kondice.

Ve video rozhovoru nám doporučuje pohyb, který je při adekvátní zátěži a dobrém vedení pro onkologické pacienty určitě benefitním.

Více informací o fyzioterapeutické praxi naleznete na www.onkofyzio.cz nebo Instagramu #onkofyzio

Doporučujeme